Historie pneumatiky

 
 Zdroj:www.zigwheels.com

Historicky se vynález pneumatiky spojuje se jménem - profesí veterinářem - Johna Boyda Dunlopa, který si v roce 1887 nechal patentovat svůj revoluční objev. Na koho se ale už skoro málem zapomnělo, je Skot Robert William Thomson, který si v roce 1845 patentoval vynález podobný pneumatice. 

Proč se jméno Thomsona vytratilo z historických análů a Dunlopa zůstalo stále živé? Rozřešení je velice prosté, Thomson neměl pro svůj objev žádné další použití a Dunlop už předem zamýšlel svojí pneumatikou vylepšit jízdní vlastnosti tříkolky pro svého syna.

Po úspěších s tříkolkou se Dunlopa rozhodl experimentovat dále a nasadil k plátnu gumové části, které měli eliminovat prokluzování a smyk. Tyto nově vylepšené pneumatiky poté vyzkoušel na bicyklu. 

První pneumatika plněná vzduchem z hadice na zalévání zahrad

Z dnešního odstupu času nám to může připadat jistě úsměv, navíc v momentě, když dnes známe moderní technologický proces největších světových výrobců pneumatik, jako jsou např. právě zmiňovaný Dunlop, Michelin nebo Bridgestone.

Ale na sklonku 19. století jistě nikdo nemohl tušit, že s Dunlopovy pneumatiky se stane tak obrovský kolos a svět sám pro sebe.

Tip pro Vás : Pojištění AutoCare je spolehlivým způsobem, jak vás ochráníme na cestách.

Navštivte také

Doména nase-pneu.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 15356 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména nase-pneu.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář